10 Wrzesień 2024
Podczas wizyty w ZSP Nr 1 w Kępnie
W trakcie wizyty w LO Nr I
W trakcie wizyty w LO Nr I w Kępnie
Podczas wizyty w kępińskim szpitalu
W trakcie dożynek
W trakcie wizyty w PSP w Kępnie

W trakcie wizyty w PSP w Kępnie
W trakcie wizyty w Fabryce Mebli Wersal
 Wizyta delegacji z partnerskiego Aurich

Od 6 do 9 września gościliśmy w Powiecie Kępińskim 9- osobową delegację z partnerskiego Powiatu Aurich, na czele ze starostą Olafem Meinenem.

Pierwszego dnia swojej wizyty goście odwiedzili jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk mebli w naszym regionie. Przedstawiciele firmy Wersal oprowadzili delegację po zakładzie, omawiając profil działalności oraz najbliższe założenia rozwojowe.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z Komendantem PSP w Kępnie Mariuszem Szczepańskim, który zaznajomił zebranych ze specyfiką działalności Państwowej Straży Pożarnej oraz zwrócił uwagę, jak ważna jest współpraca z jednostakami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po południu tego samego dnia udaliśmy się na Dożynki Powiatowo-Gminne, które były okazją do poznania polskich tradycji związanych z zakończeniem żniw.

W niedzielę wizytowaliśmy kępiński szpital, gdzie dyrektor Beata Andrzejewska wraz z lekarzami przybliżyli działalność placówki, w tym Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

Odwiedziliśmy również szkoły prowadzone przez Powiat Kępiński -LO NR I i ZSP Nr 1.

Ostatnim punktem odwiedzin była wizyta w Starostwie Powiatowym w Kępnie. Podczas spotkania nastąpiła wymiana spostrzeżeń na temat prowadzenia starostw i różnic, jakie wynikają z przepisów w zakresie administracji obu krajów.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom zaangażowanym w przygotowanie programu wizyty.

Dziękujemy gościom z Aurich za miłe wspólnie spędzone chwile, rozmowy i wymianę spostrzeżeń. Mamy nadzieję, że niedługo znowu się zobaczymy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Renaty Burzały, która podjęła się roli tłumacza, towarzysząc delegacji na wszystkich etapach pobytu.