06 Czerwiec 2008
4 czerwca 2008 r. na zaproszenie Starosty Kępińskiego Jerzego Trzmiela w Kępnie gościł Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek. Wojewoda wizytę rozpoczął od otwarcia Archiwum Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej. Po zwiedzeniu ośrodka oraz świeżo wyremontowanego budynku Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z samorządowcami powiatu kępińskiego.
|n|Starosta Jerzy Trzmiel rozpoczął uroczystość od wystąpienia mającego na celu promocję powiatu. Szczególną uwagę Starosta zwrócił na zrealizowane przez powiat inwestycje. W swoim przemówieniu podkreślił, że wiele zadań zostało zrealizowanych dzięki środkom zewnętrznym. Wojewoda zabierając głos, bardzo serdecznie podziękował za zaproszenie. Przemawiając, zaznaczył jak wiele znaczą dla niego takie spotkania. Są one okazją do spotkania się samorządowców i porozmawiania na ważne dla wielkopolski tematy. W trakcie spotkania głos zabierali przedstawiciele samorządowców powiatu. Dzieli się z wojewodą swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali szereg pytań. W dalszej części wizyty Piotr Florek odwiedził kępiński Ratusz, a także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie łącznie z nowo wybudowaną salą gimnastyczną współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej.