03 Listopad 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskim
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskiego
We wtorek 3 listopada odbyła się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, prezydentami miast, starostami. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, wojewódzkimi szefami służb mundurowych i dowódcami jednostek wojskowych oraz szpitalami na terenie województwa wielkopolskiego.

Wojewoda Wielkopolski przedstawił szczegółowe dane dotyczące ilości wolnych łóżek dla pacjentów zarażonych COVID-19 na wszystkich trzech poziomach zabezpieczenia. Poinformował, że stopniowo będzie zwiększana baza łóżek covidowych. Wojewoda przekazał również informację o tworzeniu dodatkowych izolatoriów, do których trafiają osoby samodzielne z izolacji domowej lub z danego szpitala, jeśli z jakiegoś powodu nie mogą przebywać w domu. Ogłosił, iż na bieżąco w miarę możliwości szpitale zaopatrywane są w środki ochrony osobistej i potrzebny sprzęt przekazywane wojewodzie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Ponadto tworzony Szpital Tymczasowy zlokalizowany na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich docelowo ma pomieścić około 600 łóżek. Placówka finansowana będzie z budżetu państwa z funduszu covidowego. Działania szpitala tymczasowego będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który ma już doświadczenie w zakresie opieki i koordynacji pacjentów z COVID-19.