02 Marzec 2020

W piątek, 28 lutego w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Po likwidacji gimnazjów konkurs został skierowany           do uczniów szkół podstawowych.                                                                                                                               Organizatorem jak co roku był Zespół  Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie, ul. Przemysłowa 10c oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie, które było głównym sponsorem nagród.

Celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania                      się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych,       co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VIII prawie wszystkich szkół podstawowych z powiatu kępińskiego, w drużynach         5 osobowych składających się z 4 uczniów i opiekuna. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych pod nadzorem nauczycieli ZSP Nr 2, przygotowanych z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie podstawowym. Konkurs był przeprowadzany tematycznie, w różnych pracowniach technicznych ZSP  Nr 2      w Kępnie: agrobiznesu, budowlano - projektowej, elektrycznej, handlowej, fryzjerskiej, gastronomicznej, logistycznej, mechaniki pojazdowej           i ślusarstwa, rolniczej, technologii drzewnych i tapicerskich. Organizatorzy obdarowali wszystkich uczestników upominkami, zapewnili poczęstunek dla uczniów oraz nauczycieli, którzy obserwowali poczynania swoich podopiecznych.

Podsumowania konkursu i podliczenia wyników dokonała komisja w składzie:                                                                                                                                                       - Dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie mgr Barbara Howis,                                                                                                                                                                                                                   - Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek, (Przewodniczący),                                                - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr 2 Laura  Antoszków.

Nagrody i dyplomy wręczył uczestnikom Starosta Kępiński Robert Kieruzal w towarzystwie Dyrektor Barbary Howis oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Andrzeja Jóźwika.

Wyniki Konkursu:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Książęcej                                                                                                                                                                                           (Katarzyna Gogół, Anastazja Krowiarz, Szymon Głowik, Andrzej Sobczak)

II  miejsce: Szkoła Podstawowa w Mroczeniu                                                                                                                                                                                                                    (Amelia Dwornik, Martyna Czaja, Przemysław Hełka, Przemysław Domagała)

III miejsce: Szkoła Podstawowa  w  Donaborowie                                                                                                                                                                                                               (Sandra Rzepka, Jan Drożdż, Kacper Froń, Adam Skiba)