30 Wrzesień 2019

Starostwo Powiatowe w Kępnie, Wydział Edukacji i Sportu i Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach byli organizatorami V Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację. Mistrzostwa odbyły się 27 września 2019 roku na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Dobrygość. Do zawodów zgłosiło się ponad dwieście osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu kępińskiego oraz z ościennych powiatów.Uczestnicy zostali podzieleni na następujące kategorie wiekowe:

-K M 10 klasy III, IV SP

-K M 12 klasy V, VI SP

-K M 14 klasy VII, VIII SP

-K M 16 klasy  I SPP

-K M 18 klasy II-IV SPP

-K M senior.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. Dodatkowo dzieci i młodzież z powiatu kępińskiego otrzymała pamiątkowe puchary w klasyfikacji drużynowej szkół. Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali wójt gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis oraz dyrektor LZD w Siemianicach - Iwo Gałecki.