13 Wrzesień 2023
W trakcie wydarzenia
Uroczyste otwarcie drogi powiatowej Mroczeń-Laski

W sobotnie popołudnie, 9 września uroczyście oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej łączącej Mroczeń w gminie Baranów z Laskami w gminie Trzcinica. Otwarcia drogi dokonali najmłodsi mieszkańcy sołectwa Laski.

Warto nadmienić, że inwestycja na drodze powiatowej łączącej Mroczeń i Laski stanowi jeden z siedmiu odcinków, które zostały wyremontowane w ramach zadania „Remont i modernizacja odcinków dróg powiatowych na terenie gmin Powiatu Kępińskiego” w ramach dofinansowania pozyskanego przez Powiat Kępiński ze środków Programu Polski Ład w łącznej kwocie 9 500 000,00 złotych przy wartości całkowitej zadania 13 130 307,18 złotych.

Zakres robót obejmował w tym przypadku wykonanie nakładki asfaltowej na drodze powiatowej nr 5692P o łącznej długości ponad 4,5 kilometra. Wartość wykonanej nakładki to 3 521 479,14 złotych.

W uroczystym otwarciu drogi Powiat Kępiński reprezentowała Renata Ciemny – członek Zarządu Powiatu Kępińskiego.