05 Październik 2020
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek Skarbnik Gminy Baranów Marzena Żłobińska oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Skarbnik Gminy Łęka Opatowska Alina Brząkała,  Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Skarbnik Gminy Rychtal Krystyna Skiba-Liebner
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor PCPR w Kępnie Zuzanna Puchalska, Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek, Skarbnik Gminy Baranów Marzena Żłobińska, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Skarbnik Gminy Łęka Opatowska Alina Brząkała, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Skarbnik Gminy Rychtal Krystyna Skiba-Liebner
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek, Skarbnik Gminy Baranów Marzena Żłobińska
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Skarbin Gminy Łęka Opatowska Alina Brząkała
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Skarbnik Gminy Łęka Opatowska Alina Brząkała oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Skarbnik Gminy Rychtal Krystyna Skiba-Liebner
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Skarbnik Gminy Rychtal Krystyna Skiba-Liebner oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka

W poniedziałek 5 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie podpisane zostały umowy w zakresie „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” złożonymi do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego.

Zgodnie z wytycznymi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” z wystąpieniem o dofinansowanie do funduszu zwraca się jednostka samorządu powiatowego. W zbiorczym wystąpieniu ujmowane są zgłaszane w danym roku przez jednostki gminne, jak również organizacje pozarządowe wnioski o dofinansowanie. W tym roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego złożone zostały w ramach obszaru D programu trzy zadania związane z zakupem pojazdów na łączną kwotę dofinasowania 235 800 złotych. Kolejnym krokiem była pozytywna weryfikacja wystąpienia i podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Kępińskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na tej podstawie przygotowane zostały umowy z trzema gminami, które za pośrednictwem powiatu wystąpiły o dofinansowanie zakupu pojazdów.

W poniedziałek 5 października podpisano umowy z Gminą Łęka Opatowska, Gminą Rychtal oraz Gminą Baranów. W imieniu Powiatu Kępińskiego umowy parafowali: starosta - Robert Kieruzal oraz wicestarosta – Alicja Śniegocka.

Gmina Łęka Opatowska zakupi w ramach umowy mikrobusa 9 osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych                             w tym 2 osób na wózku inwalidzkim. Kwota dofinansowania ze środków PFRON to 80 800 złotych co stanowi 60% kosztów zakupu pojazdu.

Gmina Rychtal zakupi w ramach umowy mikrobusa 9 osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym 2 osób                   na wózku inwalidzkim. Kwota dofinansowania ze środków PFRON to 73 000 złotych co stanowi 60% kosztów zakupu pojazdu.

Gmina Baranów zakupi w ramach umowy mikrobusa 9 osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim. Kwota dofinansowania ze środków PFRON to 73 000 złotych co stanowi 60% kosztów zakupu pojazdu.

We wszystkich trzech przypadkach pozostałą część kosztu zakupu pojazdu pokryją samorządy gminne w ramach własnego budżetu.