05 Październik 2023
Po podpisaniu umowy
Umowy na „Remont i modernizację placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kępiński” podpisane

W Starostwie Powiatowym w Kępnie zostały podpisane umowy na „Remont i modernizację placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kępiński”.

Wykonawcami prac będą:

- Usługi Remontowo- Budowlane „Romark” Marek Rochmiński,

- Mardo Sport Sp. z o.o.,

- Marek Stryjak „DAN-MAR” Usługi Budowlane,

- Bracia Mamczak S.C.,

- Kmieć Małgorzata Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane EXDACH,

-  „Concept” Sp. z o.o.

- PPHU Jokpol Józef Kołodziej

Zakres prac obejmuje:

- w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie: wymiana oświetlenia na sali gimnastycznej, malowanie sali gimnastycznej, cyklinowanie i malowanie parkietu sali, zakup i montaż urządzeń klimatyzacyjnych, przebudowa i modernizacja boiska sportowego za salą gimnastyczną przy ul. Dąbrowskiego.

- w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem: wymiana stolarki okiennej na krytej pływalni, wymiana wentylacji wraz z centralą na krytej pływalni, wykonanie drogi dojazdowej do placówki oraz drogi dojazdowej do krytej pływalni, zadaszenie przed budynkiem przy podjeździe, klimatyzacja, wykonanie ogrodzenia, farma fotowoltaiczna, wymiana szafek szatniowych na korytarzu.

- w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie: wykonanie i remont pomieszczeń piwnicznych oraz holu wejściowego i korytarza parteru, okablowanie parteru, biblioteka (remont pomieszczenia i wymiana regałów), malowanie łazienek – 8 pomieszczeń, remont Centrum Kształcenia Ustawicznego, w tym m.in. pomieszczeń kuchni, wymiana rynien na budynkach zespołu szkół, budowa niewymiarowego boiska wielofunkcyjnego, budowa windy z remontem klatki schodowej.

- w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego: farma fotowoltaiczna.

- w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie: laptop, wymiana podłogi w jednym gabinecie, zakup regałów do składnicy akt, wymiana mebli w gabinetach.

Całkowity koszt inwestycji to 6 246 276,23 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków rządowego funduszu Polski Ład stanowi kwotę 4 250 000,00 złotych.

Całość prac związanych z realizacją zadania zakończyć się ma w ciągu 12 miesięcy.