18 Luty 2022
Skarbnik Marcin Trojak, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Prezes Zarządu Kajetan Sowa, Sołtys Mnichowic Małgorzata Klofta
Omawianie przegiegu drogi powiatowej
Omawianie przebiegu drogi
Omawianie przebiegu drogi powiatowej
Podpisanie umowy
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Podpisanie umowy
 Omawianie przebiegu drogi powiatowe 5681P
Omawianie przebiegu drogi powiatowej
Umowa na przebudowę drogi w Mnichowicach podpisana

W piątek 18 lutego w Mnichowicach podpisana została umowa z wykonawcą zadania obejmującego przebudowę drogi powiatowej 5681P w miejscowości Mnichowice w gminie Bralin. Warto przypomnieć, że na realizację tego przedsięwzięcia Powiat Kępiński pozyskał dofinansowanie w kwocie 14 250 000 złotych w ramach Programu ,,Polski Ład”.

Wykonawcą prac zgodnie z  przeprowadzonym postępowaniem przetargowym będzie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "LARIX" Sp. zo.o. Koszt zadania zgodnie z podpisaną umową wyniesie łącznie 15 651 125,88 złotych. Stosowną umowę parafowali ze strony Powiatu Kępińskiego starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka. Ze strony wykonawcy prezes zarządu Kajetan Sowa.

Zakres inwestycji obejmować będzie rozbudowę drogi powiatowej nr 5681P rozpoczynając od skrzyżowania z drogą powiatową nr 5682P i dalej przez miejscowość Mnichowice na odcinku około 2,5 kilometra  dodatkowo na długości 200 metrów w nowym śladzie powstanie odcinek nowej drogi, którą zaprojektowano częściowo w śladzie istniejącej drogi gruntowej oraz po terenie pól uprawnych omijając w ten sposób centrum miejscowości co stworzy naturalną obwodnicę.

Zakres inwestycji obejmować będzie frezowanie profilujące istniejącej drogi, roboty ziemne, budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, korektę geometrii i parametrów łuków, poszerzenie jezdni do 6,0 metrów, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi, rozbiórkę istniejących i budowę zjazdów, budowę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych o szer. 2,5 metra, chodników, peronów i zatok autobusowych, odwodnienie drogi, rozbiórkę istniejących i budowę nowych przepustów pod zjazdami wraz ze ściankami czołowymi, budowę oświetlenia ulicznego oraz wykonanie elementów organizacji ruchu.

Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych 14 miesięcy.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Mnichowice mapa z zakresem prac do przetargu 22-02-18 14:12 19.56MB pobierz plik: Mnichowice mapa z zakresem prac do przetargu