08 Luty 2023
Uczestnicy otwarcia podczas przecięcia wstęgi
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Renata Ciemny, Krystyna Możdżanowska oraz Marek Potarzycki, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska oraz pracownik szpitala
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska, Wicestarosta Powiatu Ostrzeszowskiego Zofia Witkowska oraz uczestnicy otwarcia
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Renata Ciemny oraz Krystyna Możdżanowska i Wicestarosta Powiatu Ostrzeszowskiego Zofia Witkowska
 Uczestnicy otwarcia
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska oraz uczestnicy otwarcia

Szpital zmienia się dla pacjentów !

W środę 8 lutego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie uroczyście otwarto gruntownie zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Noworodkowy oraz Oddział Położniczy w zakresie Rooming-IN.

Jak podkreślił Starosta Kępiński Robert Kieruzal – jest to pierwszy etap projektu obejmującego przebudowę trzech niezwykle istotnych z punktu widzenia szpitala oddziałów. Celem inwestycji jest przede wszystkim podniesienie jakości i bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i powiatów ościennych.

Dzisiejsze otwarcie wieńczy pierwszy etap inwestycji. Zmodernizowane pomieszczenia zostaną niezwłocznie włączone do użytku umożliwiając rozpoczęcie prac remontowych w pozostałych częściach Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Przebudowa oddanych do użytku oddziałów rozpoczęła się w połowie 2021 roku. Budżet całego przedsięwzięcia to ponad 12 milionów złotych, na które składają się środki z kilku źródeł. To 5,5 miliona pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, dwa miliny stanowią środki z rezerwy celowej budżetu państwa, a Powiat Kępiński wyasygnował w ramach własnego budżetu blisko 2 miliony złotych. Udział w inwestycji mają również  lokalne samorządy z obszaru naszego powiatu.

W uroczystości udział wzięło szereg gości w tym: poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm Jan Mosiński, reprezentująca wojewodę Maria Żórawska z Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz.

Obecni byli również starostwie ościennych powiatów oraz włodarze gmin, radni Rady Powiatu Kępińskiego
oraz członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego. Otwarcie było również okazją do spotkania z personelem medycznym stanowiącym obsługę modernizowanych oddziałów.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli zapoznać się z możliwościami, jakie daje przeprowadzona inwestycja.

Przed nami drugi etap tego zadania. Już dziś warto trzymać kciuki za to, by w czerwcu mogły zakończyć się całkowicie prace w tej części szpitala.

Terminarz jest tu niezwykle istotny, bo w kolejce czeka już kolejna inwestycja obejmująca modernizację Oddziału Dziecięcego.