16 Sierpień 2023
W trakcie złożenia kwiatów
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas złożenia kwiatów
Święto Wojska Polskiego

We wtorek 15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku przedstawiciele Zarządu Powiatu Kępińskiego: wicestarosta Alicja Śniegocka oraz członek zarządu Marek Potarzycki złożyli kwiaty na grobie Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy Wojska Polskiego zlokalizowanym na kępińskim cmentarzu.

Bitwa Warszawska była decydującym starciem w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Zwycięstwo polskich wojsk pod Warszawa zmusiło Armię Czerwoną do wycofania się na wschód. W trakcie walk wojska bolszewickie poniosły ogromne straty, a Polska mogła utrzymać wywalczoną niepodległość. Bitwa warszawska jest uznawana przez historyków za jedną z najbardziej przełomowych bitew w historii świata.