03 Maj 2021
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki oraz Radny Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski.

Pomnik na kępińskim rynku
 Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka wraz z przestawicielami kępińskiego biura Prawa i sprawiedliwości

W poniedziałek 3 maja 2021 r. obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą nowoczesną konstytucją              w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.
Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele p.w. Św. Marcina rozpoczęto oficjalną część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Następnie delegacje władz samorządowych, kombatantów, jednostek samorządowych, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców udały się pod pomnik na kępińskim Rynku, gdzie wysłuchali wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa i złożyli wiązanki kwiatów.
W uroczystościach udział wzięli: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki oraz Radny Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski.