21 Maj 2009

Stypendia rozdane.
W dniach od 12 do 15 maja w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyły się posiedzenia Komisji Stypendialnej w sprawie przyznania stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów Powiatu Kępińskiego umożliwiających uzyskanie świadectwa dojrzałości w roku szkolnym 2008/2009. Nazwa projektu „Stypendia unijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego” – projekt własny Instytucji Wdrażającej Nr projektu  Z/2.30/II/2.2.1/1/09 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.
Wnioski składane były w szkołach do dnia 8 maja. Do poszczególnych szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego wpłynęło 286 wniosków o przyznanie stypendium. Na posiedzeniu Komisji utworzona została lista rankingowa oraz lista rezerwowa. Lista sporządzona została według dochodu przypadającego na jednego członka rodziny. Wstępnie wyłonionych zostało 75 uczniów, którym przyznano stypendium w wysokości 2.500,00 zł za cały rok szkolny 2008/2009. Jednakże po analizie frekwencji uczniów na podstawie zaświadczeń o uczestnictwie w zajęciach szkolnych (uczeń nie może mieć więcej niż 10 godzin nieusprawiedliwionych w roku szkolnym) Komisja dokonała skreśleń z listy stypendystów uczniów niespełniających powyższego warunku. W miejsce skreślonych uczniów stypendium otrzymały następne osoby z listy.  Uczeń skreślony został z listy w momencie przekroczenia limitu godzin. Otrzyma stypendium  tylko za miesiące w których systematycznie uczęszczał na zajęcia szkolne. Wskutek rozszerzenia listy stypendystów o osoby z listy rezerwowej ostatecznie stypendium otrzymają 93 osoby. Powiat Kępiński łącznie na wypłatę stypendium otrzyma 187 500,00 zł. Wypłatę stypendiów planuje się do końca maja 2009. W chwili obecnej w szkołach odbywa się procedura podpisywania umów.