24 Wrzesień 2024
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak, Dyrektor ZSP Nr 2 Barbara Howis oraz stypendyści.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak, Dyrektor ZSP Nr 1 Agnieszka Krysiak oraz stypendyści.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak, Dyrektor Barbara Howis oraz stypendyści.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak, Dyrektor LO Nr I Danuta Stefańska oraz stypendyści.
Stypendyści w trakcie uroczystości.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak w trakcie uroczystości.

Stypendia Starosty Kępińskiego na rok szkolny 2024/2025

We wtorek, 24 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Kępińskiego na rok szkolny 2024/2025.

Uchwałą Nr XXIII/132/2020 z 29 września 2020 roku Rada Powiatu Kępińskiego przyjęła Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, pobierających naukę w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu kępińskiego. Jedną z form realizacji Programu jest przyznanie stypendiów Starosty Kępińskiego. Szczegółowe warunki przyznawania tych stypendiów określono w odrębnej uchwale.

W bieżącym roku stypendia otrzymało 13 uczniów:
z LO Nr I: Bartosz Bystry, Iga Chojnacka, Agata Jabłońska, Mateusz Meissner i Rafał Noculak;
z ZSP Nr 1: Maja Karkowska, Maria Mikołajczyk, Kinga Pilarek, Oliwia Sobczak i Franciszek Sobczyk;
z ZSP Nr 2: Adam Matysiak, Jakub Michalczyk i Fabian Świątek.

W trakcie spotkania dyrektorzy przedstawili zebranym sylwetki uczniów, ich pasje i zainteresowania.

W imieniu władz Powiatu gratulacje i życzenia stypendystom złożyli: Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji
i Promocji Regina Marczak. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński: Danuta Stefańska, Agnieszka Krysiak i Barbara Howis oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/powiatkepno/posts/pfbid02gEVghCkV6iio4ASMEKa8evt9JJugkqkbGgJNALZw5qeyEeX6Jd7qJqf7dW3waBhHl