13 Październik 2023
Punkt Kreatywnej Kariery
Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Marek Potarzycki, Skarbnik Powiatu Marcin Trojak oraz Dyrektor PUP w Kępnie Iwona Rataj z kadrą zarządzającą.
Punkt Kreatywnej Kariery

Starosta Kępiński i Zarząd Powiatu z wizytą w Punkcie Kreatywnej Kariery

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie uruchomiony został Punkt Kreatywnej Kariery, utworzony w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych - punkty doradztwa dla młodzieży”.

Z tej okazji w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Marek Potarzycki, Skarbnik Powiatu Marcin Trojak oraz Dyrektor PUP w Kępnie Iwona Rataj z kadrą zarządzającą.

Punkt doradztwa został wyraźnie wydzielony od części Centrum Aktywizacji Zawodowej i administracji Urzędu, zlokalizowany w przyziemiu Urzędu z odrębnym wejściem do Punktu.

Założeniem projektu jest wypracowanie i przetestowanie elastycznego schematu wsparcia dla osób do 30 roku życia w obszarów: aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, doradztwa psychologicznego, doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej
oraz doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego, tak więc młodzież uzyskuje wsparcie Animatora Rozwoju, pośrednika pracy, doradcy zawodowego, psychologa, dietetyka, a także innych specjalistów z zakresu nie tylko rynku pracy, ale również kwestii mieszkaniowych, prawno-ekonomicznych, edukacji zawodowej
czy przedsiębiorczości.

Na realizację projektu PUP w Kępnie pozyskał środki z Funduszu Pracy w ramach naboru na projekty pilotażowe pod nazwą „Czas na Młodych-punkty doradztwa dla młodzieży" organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych to całkowita wartość realizowanego projektu.

Punkt doradczy dla młodzieży czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, a dodatkowo
w każdy wtorek i czwartek do godz. 18.00.