30 Wrzesień 2021
kategoria:
Aktualności
 Spotkanie z medalistami
10-12 września w Krakowie na obiekcie AWF odbyły się Mistrzostwa Polski "Sprawni Razem" w pływaniu. Kolejny rok z rzędu nasi pływacy odnieśli ogromny sukces.
Powiat Kępiński na zawodach reprezentowała  grupa 5 zawodników: troje uczniów ZSS Słupia oraz dwóch absolwentów tej szkoły a obecnie uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie. Zawodnicy startowali w kategoriach do 13 lat, do 16 lat oraz kategorii open na dystansach 25m, 50m, 100m oraz 200m. W sobotę odbyły się eliminacje, które były dla naszych pływaków tylko formalnością do awansu na niedzielne finały, w których zdobyli  10 medali. Mistrzostwo Polski zdobyli: Wojciech Kolebski na dystansie 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym oraz  Kacper Klein 50 m stylem klasycznym i  100 m stylem klasycznym.
Srebrne medale Mistrzostw Polski zdobyli: Wojciech Kolebski  na dystansie 200 m stylem dowolnym, Jarosław Klóska na dystansie 50 m stylem dowolnym, Michał Nowakowski na 50 m stylem klasycznym. Brązowy medal  wywalczył na dystansie 25 m stylem dowolnym Jarosław Klóska. Nasi uczniowie zdobyli również srebrne medale w sztafetach 4 x 50m chłopców i 4 x 50m mix stylem dowolnym jako reprezentacja województwa wielkopolskiego. Na 5 miejscu na dystansie 50 m stylem grzbietowym uplasowała się Weronika Żłobińska, dla której był to debiut na tak dużej imprezie.
Trenerem drużyny jest p. Łukasz Gruszka nauczyciel w.f. w ZSS w Słupi.
W dniach 22-25 września w stajni Góra odbył się X Ogólnopolski Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych. Również w tych zawodach duży sukces odnieśli uczniowie ZSS ze Słupi. Rafał Żurecki zdobył złoty medal w kategorii sztafeta oraz dwa medale brązowe w kategorii tor przeszkód i ujeżdżanie, natomiast Jakub Wodyński srebrny w kategorii tor przeszkód. Treningi uczniów odbywały się w Ośrodku „Na Wzgórzu” pod okiem p. Magdaleny Cieśla.
30 września w siedzibie starostwa miało miejsce spotkanie medalistów obu imprez oraz ich opiekunów ze Starostą Kępińskim Robertem Kieruzalem oraz Wicestarostą Alicją Śniegocką. Włodarze powiatu złożyli uczniom gratulacje, życzenia dalszych sukcesów oraz przekazali na ich ręce skromne upominki.
W spotkaniu uczestniczyli również: wicedyrektor ZSS w Słupi Joanna Rachel oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.