17 Styczeń 2022
Robert Wiśniewski i Krystyna Możdżanowska
Robert Wiśniewski Prezes PZHGP Sekcji IV Kępno i Krystyna Możdżanowska członek Zarządu Powiatu Kępińskiego
Robert Kowalewski i Krystyna Możdżanowska
Robert Kowalewski i Krystyna Możdżanowska członek Zarządu Powiatu Kępińskiego
Spotkanie z hodowcami gołębi pocztowych

W piątkowe popołudnie z przedstawicielami Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych spotkała się reprezentująca Zarząd Powiatu Kępińskiego – Krystyna Możdżanowska.

Spotkanie stanowiło okazję do wręczenia pamiątkowych pucharów ufundowanych przez Powiat Kępiński dla najlepszych hodowców gołębi.

Sekcja Kępno IV Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych powstała na wniosek członków Oddziału Kępno w 2011r. Zrzesza w swoich szeregach hodowców gołębi pocztowych. W miesiącach maj - lipiec odbywają się loty konkursowe gołębi dorosłych. Każdy z hodowców posyła na loty swoje gołębie, które rywalizują o jak najszybszy powrót do gołębnika z odległości od 100 km do prawie 800 km. Przy normalnej pogodzie prędkość lotu gołębia to 70 - 80 km/h. W miesiącach sierpień - wrzesień odbywają się loty gołębi młodych, tutaj odległość jest od 100 do 300 km. Na każdym locie czołowe gołębie zdobywają dyplomy, puchary, a w rywalizacji końcowej nagradzani są najlepsi hodowcy Pucharami na szczeblu Sekcji, Oddziału, Okręgu, Regionu i Polski.