02 Luty 2022
tablica
Tablica informacyjna
Spotkanie z gminą Kępno

We wtorek 1 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie robocze poświęcone postępowi prac związanych z przebudową ulicy Osińskiej i jej dalszego ciągu w miejscowości Osiny. Warto podkreślić, że jest to inwestycja realizowana przez Powiat Kępiński w ramach pozyskanego dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W spotkaniu udział wzięli reprezentujący Powiat Kępiński: starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka. Gminę Kępno reprezentował wiceburmistrz Artur Kosakiewicz.

Jak podkreślił starosta Robert Kieruzal realizacja tak dużego zadania drogowego jakim jest przebudowa ulicy Osińskiej i jej dalszego ciągu przez miejscowość Osiny wiąże się z koniecznością bieżącego monitorowania realizowanych robót i sprawnego rozwiazywania pojawiających się na etapie wykonawstwa problemów. W przypadku tej inwestycji również mamy tego typu kwestie. Związane są one z dodatkowym zakresem robót zgłoszonym przez spółkę Wodociągi Kępińskie a nie planowane na etapie opracowywania i uzgadniania projektu.

Spotkanie miało na celu wypracowanie optymalnego rozwiązania tego problemu.