29 Lipiec 2020
Wicestarosta Alicja Śniegocka z przedstawicielami zespołów śpiewaczych działających na terenie powiatu kępińskiego

We wtorek 28 lipca odbyło się spotkanie wicestarosty Alicji Śniegockiej z przedstawicielami zespołów śpiewaczych działających na terenie powiatu kępińskiego.

Spotkanie zorganizowane w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie stanowiło pierwszy element realizacji projektu pn. „Przegląd Zespołów Śpiewaczych Południowej Wielkopolski” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Wrota Wielkopolski               w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.

Jednym z elementów w/w projektu jest opracowanie publikacji dokumentującej historię oraz dorobek poszczególnych zespołów.                          Będzie to kolejna pozycja w ramach serii „Zeszyty Powiatowe”. Wtorkowe spotkanie z przedstawicielami poszczególnych zespołów miało na celu omówienie zakresu publikacji i określenie poszczególnych zadań związanych z jej wydaniem. Przez najbliższe tygodnie prowadzona będzie przez Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu zbiórka materiałów. W założeniu książka ma być gotowa na początek października kiedy                   to planowane jest zorganizowanie przeglądu muzycznego podkreśliła wicestarosta Alicja Śniegocka. Termin ten jest jednak ściśle uzależniony od sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń wynikających z ograniczaniem skutków epidemii - kontynuowała dalej wicestarosta.

Zachęcamy mieszkańców powiatu kępińskiego do włączenia się w przygotowanie publikacji. Jeżeli macie Państwo ciekawe zdjęcia czy inne materiały związane z działalnością zespołów śpiewaczych zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 62 78 28 968.