• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
25 Maj 2021
kategoria:
Aktualności
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska, Marek Potarzycki wraz z uczestnikami projektu i ich mamami
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska, Marek Potarzycki wraz z uczestnikami projektu i ich mamami
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska, Marek Potarzycki wraz z Dyrektor ZSS w Słupi Alicją Zimoch
 Kordynator projektu Katarzyna Biegańska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od początku tego roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem realizowany jest pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus”. Na jego realizację Powiatowi Kępińskiemu udało się pozyskać dotacje w wysokości 192 500 złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z uczestnikami projektu i ich mamami spotkali się starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka oraz członkowie zarządu: Krystyna Możdżanowska i Marek Potarzycki. Z okazji zbliżającego się dnia matki członkowie zarządu złożyli mamom podopiecznych projektu najserdeczniejsze życzenia.  Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat projektu i możliwości jego dalszej kontynuacji.

Na czym polega projekt realizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem

Adresatami programu jest grupa siedmiu osób, absolwentów szkoły specjalnej nieobjętych rehabilitacją społeczną w innych placówkach dziennej aktywności.

Jak podkreśla Alicja Zimoch – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem - głównym celem projektu jest budowanie doświadczeń służących wypracowaniu rozwiązań zapewniających ciągłość oddziaływań terapeutycznych z zakresie utrzymania samodzielności i niezależności w życiu społecznym.

W tym celu w ramach projektu powstało mieszkanie treningowe umożliwiające uczestnikom programu utrwalanie codziennych czynności związanych m.in. z prowadzeniem domu. Dodatkowo w projekcie realizowany trening umiejętności społecznych zakładający aktywizację w sferze społecznej poprzez rozwijanie umiejętności potrzebnych na co dzień związanych z przebywaniem w różnych grupach społecznych - zdobywanie umiejętności takich jak: komunikacja z innymi, przedstawianie się, prowadzenie rozmów, opowiadanie o sobie, aktywne słuchanie, samokontrola i szacunek okazywany innym, rozpoznawanie emocji i radzenie sobie z nimi, radzenie sobie z lękiem i stresem, asertywność.

Istotną część projektu stanowi również aktywizacja w sferze społecznej i intelektualnej obejmująca  zajęcia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak obsługa smartfona, tabletu czy karty płatniczej.

Uczestnicy projektu korzystają również z muzykoterapii, zajęć na krytej pływalni, jak również rozwijają swoje zainteresowania.

Zgodnie z umową realizacja zajęć prowadzona będzie do końca lipca br.

W czerwcu Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma podać informację nt. możliwości aplikowania o kolejne środki i kontynuację rozpoczętego projektu.

do góry