10 Maj 2021
 Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Krystyna Możdżanowska,  Główna księgowa SPZOZ w Kępnie Anita Handrysik
 Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Krystyna Możdżanowska, Skarbnik Marcin Trojak, Główna księgowa SPZOZ w Kępnie Anita Handrysik, Pracownik SPZOZ w Kępnie Marika Możdżanowska

W poniedziałek 10 maja podpisane zostały trzy umowy na podstawie, których Powiat Kępiński przekazał środki umożliwiające Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Kępnie rozpoczęcie inwestycji związanej z przebudową oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, oddziału położniczo-ginekologicznego i noworodkowego.

Realizacja tego przedsięwzięcia zgodnie z przeprowadzonym przez SPZOZ w Kępnie postępowaniem przetargowym kosztować będzie łącznie 11 109 724,72 złote.

Zadanie finansowane będzie z następujących źródeł finansowych. Największe z nich to dofinansowanie pozyskane przez Powiat Kępiński               w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych  w kwocie 5 500 000 złotych.  Drugie źródło finansowe stanowią środki budżetu Powiatu Kępińskiego w kwocie 1 934 982,00 złotych. Pozostałą część kosztów pokryje kredyt bankowy zaciągnięty w Banku Gospodarstwa Krajowego, który będzie sukcesywnie zmniejszany o wartość środków  przekazywanych przez poszczególne samorządy gminne.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal – podpisane dziś trzy umowy w tym: umowa przekazania dotacji pozyskanej przez Powiat Kępiński w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych i umowa przekazania środków z budżetu powiatu pozwolą szpitalowi na zawarcie umowy z wykonawcą zadania i tym samym rozpoczęcie tak długo oczekiwanej i bardzo potrzebnej inwestycji. Jej realizacja w znacznej mierze możliwa jest dzięki przyznanej dotacji ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bez tych środków i determinacji całego Zarządu Powiatu Kępińskiego nie było by mowy o jednoczesnej przebudowie  aż trzech oddziałów.

Tego samego dnia zawarta została również umowa pożyczki pomiędzy Powiatem Kępińskim a SPZOZ w Kępnie na podstawie której powiat przekaże 1 000 000 złotych z przeznaczeniem na bieżące uregulowanie zobowiązań szpitala.