29 Lipiec 2024
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Radna Rady Powiatu Kępińskiego Alina Puchała, Starosta Oleśnicki Wioletta Efinowicz oraz uczestnicy wydarzenia.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Radna Rady Powiatu Kępińskiego Alina Puchała oraz uczestnicy wydarzenia.
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, Radna Rady Powiatu Kępińskiego Alina Puchała oraz Starosta Oleśnicki Wioletta Efinowicz.
Uczestnicy wydarzenia
Podczas wydarzenia
Uczestnicy wydarzenia
Podczas wydarzenia
Zabytkowa lokomotywa
Pożegnanie linii kolejowej nr 181 Oleśnica - Kępno

W niedzielę, 28 lipca zawitał na dworzec kolejowy w Kępnie pociąg prowadzony przez zabytkową lokomotywę SP52-001 z retro wagonami
w ramach ostatniego, pożegnalnego przejazdu przed planowanym remontem.

Organizatorem wydarzenia było Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki "Olsensium".

Prezes Stowarzyszenia Miłośników Techniki Marek Kamaszyło wraz ze współpracownikami przedstawili rys historyczny linii kolejowej nr 181.

Zabytkowym pociągiem przyjechało wielu miłośników kolei, wśród których była Starosta Oleśnicki Wioletta Efinowicz.

Powiat Kępiński podczas wydarzenia reprezentowała Starosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Radna Rady Powiatu Kępińskiego Alina Puchała.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/powiatkepno/posts/pfbid0ZhHbS8EbGRc9D7a4FBRKGCs8fRcW7kwdYeQTqVbVNeaEznPKBurwGfddAQnR3Kwbl