27 Listopad 2013

„Wirtualny Powiat” oraz „Stworzenie systemu zarządzania drogami i ruchem na terenie Powiatu Kępińskiego – etap I” to nazwy projektów, o dofinansowanie których ubiegało się Starostwo Powiatowe w Kępnie w ramach tzw. „Małych Projektów”. Wnioski o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich złożone zostały za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”.

Wnioski te zostały zakwalifikowane do realizacji.

Pierwszy nosi nazwę „Wirtualny Powiat” i dotyczy stworzenia bazy infrastruktury społeczno – turystycznej, prezentacja historyczno – kulturalno – przyrodniczego dorobku Powiatu Kępińskiego, a w konsekwencji pobudzenie aktywności społecznej powiatu kępińskiego. Planujemy, ze będzie to bardzo atrakcyjna foma z wirtualną prezentacją, panoramy obiektów turystycznych oraz wykorzystaniem innych innowacyjnych rozwiązań np. tablic interaktywnych prezentujących bazę informacji turystycznej wraz z panoramą powiatu.

Drugi projekt nosi nazwę: „Stworzenie systemu zarządzania drogami i ruchem na terenie Powiatu Kępińskiego – etap I”.   I etap polegać będzie na stworzeniu mapy cyfrowej dla dróg powiatowych na terenie gminy Baranów wraz ze stroną internetową z mapą interaktywną oraz organizację seminarium – warsztatu prezentującego nowe zagadnienia z zakresu korzystania z map cyfrowych przez mieszkańców powiatu.