11 Kwiecień 2022
Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, Przedstawicielka Poseł do Parlamentu Europejskiego Andzeliki Mozdżanowskiej Anna Lis, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, Przedstawicielka Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej Anna Lis, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Wypieki zgłoszone do konkursu
Nagrodzeni w konkursie - KGW Mechnice
Wypiek nagrodzony w konkursie - KGW Mechnice
Nagrodzeni w Konkursie - KGW Szklarka Mielęcka
Wypiek nagrodzony w Konkursie - KGW Szklarka Mielęcka
Nagrodzenie w konkursie - KGW Perzów
Wypiek nagrodozny w konkursie - KGW Perzów
Wyróżnienie w Konkursie - KGW Donaborów
Wypiek wyróżnieniony w konkursie - KGW Donaborów
Wyróżenienie z konkursie - KGW Weronikopole
Wypiek wyróżniony w konkursie - KGW Weronikopole
Wręczanie nagród uczestnikom
Powiatowe Baby Wielkanocne

Przed nami Święta Wielkanocne. Jednym z symboli tych świąt są baby wypiekane według receptur wpisujących się w dziedzictwo każdego z regionów. Powiat Kępiński nawiązując do tej tradycji ogłosił konkurs pn. „Powiatowa Baba Wielkanocna” adresowany do Kół Gospodyń wiejskich z terenu powiatu kępińskiego. Łącznie zgłoszonych zostały 23 propozycje na babę wielkanocną. Konkurs swoim patronatem objęła Andżelika Możdżanowska – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

W poniedziałek 11 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie odbyła się prezentacja zgłoszonych wypieków. Kapituła konkursu powołana przez Zarząd Powiatu Kępińskiego nie miała łatwego zadania. Spróbowanie tych wszystkich wspaniałości, do tego konieczność wyboru najlepszych nie była prostą sprawą.

Nagrodzone zostały wypieki zgłoszone przez trzy koła: KGW Mechnice, KGW Szklarka Mielęcka i KGW Perzów

Wyróżnienie przyznano: KGW Weronikopole oraz KGW Donaborów

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz