23 Luty 2023
Podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy
Starosta Robert Kieruzal podczas przemówienia oraz uczestnicy Rady

Powiatowa Rada Rynku Pracy zakończyła czteroletnią kadencję

W czwartek 23 lutego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się ostatnie posiedzenie, podczas którego m.in. podsumowano działalność Powiatowej Rady Rynku Pracy działającej w latach 2019–2023.

Starosta Kępiński Robert Kieruzal złożył serdeczne podziękowania za owocną współpracę, cenne wskazówki
i wsparcie w prowadzeniu lokalnej polityki rynku pracy. Gratulując skutecznych działań w Radzie Starosta złożył członkom dyplomy uznaniowe.

Powiatowa Rada Rynku Pracy działająca w latach 2019 - 2023 jako organ opiniodawczo-doradczy Starosty Kępińskiego w sprawach polityki rynku pracy w ciągu 4 lat pracy odbyła 18 posiedzeń oraz podjęła 22 uchwały dotyczące m.in. opiniowania propozycji przeznaczenia i podziału środków Funduszu, nowych kierunków kształcenia, kierunków szkoleń itd. W trakcie trwania kadencji za łączną kwotę blisko 70 mln. zł zaktywizowano 1.303 osoby bezrobotne, w ramach KFS przeszkolono 2.335 pracowników, zrealizowano ponad 6 tyś. wniosków w ramach wsparcia Tarczy Antykryzysowej. Podczas kadencji Rady Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie osiągał wysokie wyniki, był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

Podczas ostatniego posiedzenia członkowie PRRP jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie
z wykorzystania środków finansowych oraz racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy przeznaczonymi na finansowanie programów dot. promocji, zatrudnienia i innych fakultatywnych zadań, a także kierunki szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz w ramach kształcenia ustawicznego dla pracowników i pracodawców na 2023 r.

Członkowie Rady wysłuchali także sprawozdania z działalności Komisji Kwalifikacyjnej ds. programów Rynku Pracy za 2022 r.