02 Wrzesień 2014
Dnia 1 września w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie miała miejsce III Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015. W uroczystości udział wzięli min.:  członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego ze Starostą Włodzimierzem Mazurkiewiczem na czele, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Przybylski, proboszczowie ks. Jerzy Palpuchowski oraz ks. Marek Otręba, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, Starszy Cechu Marek Czekała oraz Kierownik Cechu Marek Wróbel, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele rodziców, nauczyciele, uczniowie i przedstawiciele lokalnych mediów.  Zebranych powitał dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk. W swoim wystąpieniu zapoznał on zebranych z wynikami rekrutacji oraz założeniami nowego roku szkolnego, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem pierwszoklasistów. Uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego dokonał Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz. Omawiając strukturę powiatowej oświaty Starosta zwrócił szczególną uwagę  na zmiany jakie zaszły  w ostatnich latach, wykonanych  inwestycjach i planach na przyszłość. Symbolicznym dzwonkiem Starosta oznajmił rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Kępiński. W tym roku z rąk Starosty Kępińskiego akty otrzymali: Magdalena Bieniak z PPP, Magdalena Mikołajczyk i Edyta Woś z ZSS w Słupi oraz Anna Gawrońska i Paweł Nowak z ZSP Nr 1. Na zakończenie wszyscy zebrani zostali poczęstowani przez Starostę i Wicestarostę polskimi jabłkami.
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015