20 Kwiecień 2023
Podczas spotkania
W trakcie spotkania
Powiatowa Biesiada Literacka

W czwartek, 20 kwietnia w ZSP Nr 1 w Kępnie odbyła się Powiatowa Biesiada Literacka, na której podsumowano konkurs ,,Szkolne Próby Literackie”.  Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz ZSP Nr 1 w Kępnie ( pani Danuta Wabnic i pani Aleksandra Kowalek).
Z tej okazji pani Danuta Wabnic przygotowała w szkole wystawę - „100 odsłon Wisławy Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin”.  Podczas wspólnego biesiadowania w montażu słowno- muzycznym zaprezentowano Noblistkę w dziedzinie literatury -Wisławę Szymborską-  ze względu na ogłoszenie przez Senat RP roku 2023 rokiem poetki. Przedstawiono również oficjalny plakat Roku poetki,  który pozyskano z Fundacji Szymborskiej ze zgodą na jego rozpowszechnienie.
Jury konkursu w składzie: pani Danuta Idzikowska, pani Monika Banaś i pani Aleksandra Jokiel oceniło nadesłane prace w dziedzinie poezji i prozy i
przyznało I, II, III miejsce w kategorii poezja  :

I miejsce- Gabriela Klimecka- Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

II miejsce- Julia Gąszczak-  Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

III miejsce- Maciej Żurawa -Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

oraz  dwa wyróżnienia:

Marcelina Wiśniewska- Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

Dominik Waloszczyk -Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

w kategorii proza przyznało:

I miejsce- Bartosz Gudra -  Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Kępnie

II miejsce -Emilia Jabłońska - Zespół Szkół Ponadpodstawowych
Nr 1 w Kępnie.

Laureaci, wyróżnieni oraz uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.
Jak co roku do każdej szkoły ponadpodstawowej i starostwa przygotowana została  przez panią Danutę Wabnic ,,Antologia poezji i prozy młodych twórców”
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz pani dyrektor Bogumiła Drobina wyrazili słowa uznania dla młodych twórców, zachęcając do dalszego rozwoju artystycznego. Zwrócili również uwagę na zaangażowanie wielu osób w przygotowanie XXII Biesiady Literackiej :

- wystrój świetlicy szkolnej -  młodzież klas technikum architektury pod kierunkiem pani Marzeny Kalinowskiej i Małgorzaty Lisieckiej.

- przygotowanie ciast według receptury pani Beaty Ludwikowskiej i Anety Szczęsnej – uczniowie z klasy technikum gastronomicznego

- oprawa muzyczna – szkolny zespół pod kierunkiem pani Katarzyny Grabickiej.

- przygotowanie części artystycznej uczniowie  klasy II LOA,  II LOB, III LOA, IV LOB pod kierunkiem pani Aleksandry Kowalek.

- nagłośnienie - uczniowie z klasy II Technikum Reklamy,

- relacja fotograficzna-  szkolny fotoreporter z kl. III TR.

Pani Danuta Wabnic podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom i zaprosiła do udziału  w XXIII Biesiadzie Literackiej w 2024 roku.