13 Sierpień 2020
UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT
Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów, które spełniają kryteria żółtych i czerwonych stref w związku z wysokim poziomem zakażeń COVID-19. Zgodnie z podaną informacją obostrzenia będą obowiązywały w 18 powiatach. Powiat Kępiński nie został zakwalifikowany do żadnej ze stref. Oznacza to mniejsze obostrzenia sanitarne. Mimo to zalecamy rozwagę.

Od soboty 8 sierpnia w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń koronawirusem w Polsce obowiązywały dodatkowe restrykcje związane ze stanem epidemii. Powiaty te zostały podzielone na dwie strefy: czerwoną (z bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami) i żółtą (z łagodniejszymi obostrzeniami). Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało tę listę powiatów. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że od piątku w strefie czerwonej będą powiaty: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, miasto Jastrzębie Zdrój (do tej pory było w strefie żółtej) powiat wieluński i miasto Rybnik.  Natomiast w strefie żółtej znajdzie się: powiat pszczyński (do tej pory w strefie czerwonej), cieszyński, wieruszowski, miasto Żory oraz powiaty, które do tej pory były w strefie zielonej, czyli raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, nowotarski.

Wiceminister dodał, że strefę żółtą opuściły powiat przemyski i miasto Przemyśl, kępiński, pińczowski i jarosławski.