07 Październik 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W środę 7 października 2020 odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala w formie wideokonferencji.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Dyrektor SPZOZ, Komendant Powiatowy Policji oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

W trakcie wideokonferencji przedstawiono i scharakteryzowano aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu. Na naszym terenie odnotowuje się 6 aktywnych przypadków zakażenia: 4 osoby znajdują się w izolacji domowej, 2 kolejne w szpitalu. Komendant Powiatowy Policji poinformował, że dzisiejszy protest rolniczy odbył się bez zakłóceń. Natomiast dyrektor SPZOZ w Kępnie powiadomiła o  stabilnej sytuacji w szpitalu w związku z COVID-19.