26 Sierpień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
W dniu 26 sierpnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala.

Posiedzenie odbyło się w formie wideokonferencji.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli: przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Zenon Marszałek oraz Urszula Brząkała, Komendant Powiatowy Policji Mirosław Józefiak oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

Starosta rozpoczynając posiedzenie zwrócił się do przedstawicieli PSSE w Kępnie o przedstawienie i charakterystykę  aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Od ostatniego tygodnia przybyło 19 zakażeń, natomiast 17 osób wyzdrowiało.

Starosta Kępiński poinformował, że od 1 września PKS uruchamia połączenia działające przed epidemią. W związku z tym od 25. sierpnia można nabywać bilety miesięczne. Starosta Kępiński przekazał również informację, iż w tym roku nie będzie uroczystości dożynkowych, a jedynie planowane są msze dziękczynne.