17 Marzec 2022
Dary dla uchodźców z Ukrainy
Rozładunek darów dla uchodźców z Ukrainy
Pomoc uchodźcom nabiera tempa

We czwartek 17 marca dotarł do Kępna transport darów przekazanych przez Polski Klub Orła Białego w Londynie na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu kępińskiego. Transport darów to kolejne ważne wsparcie dla osób w potrzebie, ofiar konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Cały transport został zdeponowany w magazynie utworzonym w obiekcie dawnej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Kępnie przy ulicy Szpitalnej. Stąd zebrane produkty, środki higieny odzież, artykuły dla dzieci przekazywane są sukcesywnie za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Kępnie do osób zgłaszających się po taką pomoc. Do  rozładunku przekazanego transportu włączyło się szereg osób w tym min. uczniowie liceum, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie.

Warto na bieżąco śledzić stronę internetową i profil społecznościowy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, gdzie na bieżąco publikowane są listy aktualnych potrzeb.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Londynu, którzy włączyli się do akcji zorganizowanej przez Polski Klub Orła Białego.