10 Marzec 2009

Starostwo Powiatowe w Kępnie uczestniczy w akcji organizowanej przez UNICEF oraz firmę Eco Service -  Oddając zużyty kartridż pomagasz dzieciom.
W budynku Starostwa Powiatowego w Kępnie zostały umieszczone pojemniki na zużyte kartridże, tonery i telefony komórkowe. To co dla nas jest odpadem, dla innych jest źródłem dodatkowych niedużych pieniędzy, które są realnym wsparciem prawdziwie potrzebujących dzieci. Każda oddany kartridż lub telefon to 1,5 zł, które trafią do UNICEF-u .Zebrane pieniądze UNICEF przeznaczy m.in. na zakup szczepionek ratujących zdrowie i życie dzieci, tabletek, które pozwalają na odkażanie wody, a także zestawów edukacyjnych. Pudełka do których można wrzucać odpady znajdują się na parterze w siedzibie Starostwa przy ulicy Kościuszki 5.
Dajemy jasny sygnał. Bez poświęceń, nie wysilając się i wykazując minimum dobrej woli możemy pomóc tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują.
 Starostwo zdecydowało się na uczestnictwo w akcji ze względu na pewność, że pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących –
     Firma Eco Service na swój koszt dostarcza do urzędu  specjalne pojemniki oznaczone logo UNICEF-u, a później odbiera zapełnione. Co istotne, wystawia także wymagane prawem karty przekazania. Za każdy pusty kartridż do drukarki laserowej lub atramentowej lub za zużyty telefon komórkowy Eco Service przekazuje na konto UNICEF-u 1,5 zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie projektów prowadzonych przez UNICEF w Afryce.  Projektów jest bardzo wiele - od finansowania kampanii szczepień i profilaktykę HIV/AIDS   po  budowanie   i   wyposażanie  szkół. Najważniejsze jest jednak, jak wiele można zrobić w Afryce za jedyne 1,50 zł. Przykładowo: za tą sumę możemy kupić 5 ratujących zdrowie szczepionek przeciw polio lub 50 tabletek pozwalających na odkażenie 250 l wody. Za 1,50 zł możemy także podarować pięciorgu dzieciom zestawy edukacyjne, zawierające ołówki i książki do ćwiczeń.
Zachęcamy wszystkich do wrzucania w wystawionych w Starostwie pojemników zużytych kartridży, tonerów i telefonów komórkowych. Robiąc tak niewiele możemy pomóc innym.