08 Lipiec 2024
Po podpisaniu umowy
Plac pomiędzy PCPR a biblioteką powiatową zyska nowe oblicze

W środę, 3 lipca starosta Alicja Śniegocka oraz wicestarosta Renata Ciemny podpisały umowę na realizację zadania „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury społeczno- kulturalnej poprzez zagospodarowanie placu pomiędzy budynkami Powiatowej Biblioteki Publicznej a budynkiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie”.

Umowa jest następstwem pozyskania przez Powiat Kępiński dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wielskich w łącznej kwocie 111 388,00 złotych. Stanowi kolejny element zmian jakie od blisko roku dzieją się w obrębie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Sienkiewicza w Kępnie.

Budynek poddany został na przestrzeni ostatnich miesięcy pracom termomodernizacyjnym, które w części finansowane były ze środków europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2024-2020. W przeddzień Święta Niepodległości na jednej z elewacji obiektu odsłonięty został mural upamiętniający 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Teraz nadszedł czas by plac przyległy do budynku również zmienił swoje oblicze. W ciągu najbliższych tygodni teren ten zyska nową nawierzchnię, pojawią się tu elementy ekspozycyjne umożliwiające organizację różnego typu wystaw zewnętrznych, dodatkowo zamontowane zostaną również elementy małej architektury. Ciekawym rozwiązaniem będzie montaż ławek solarnych umożliwiających doładowanie m.in. telefonu czy innego rodzaju urządzeń mobilnych. Całość dopełni zagospodarowanie w zieleń i nowe opłotowanie.

Wartość prac objętych umową to 350 000 złotych.

Wykonawcą inwestycji zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym będzie firma „Roboty ziemne” Magdalena Sikora-Maślanka.