22 Grudzień 2003
Posiedzenie Zarządu odbyło się wspólnie z Burmistrzem MiG Kępno oraz Wójtami Powiatu Kępińskiego. Gościem posiedzenia był również Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego oraz media lokalne.
|n|
|n|W pierwszym punkcie spotkania omówiono sprawy dot. powiatowego planu gospodarki odpadami. W/w plan koordynowany jest z Gminami oraz Planem Wojewódzkim przez Wydział Ochrony Środowiska tut. Starostwa. Prace muszą być zakończone do końca czerwca 2004 roku. Drugim tematem jaki omówiono była sprawa powołania Powiatowej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Następnie Wicestarosta Wł. Mazurkiewicz przedstawił propozycję współpracy gmin z powiatu Aurich/Niemcy/ z poszczególnymi gminami z Powiatu Kępińskiego. Również w październiku br. taka sama propozycja została przedstawiona przez stronę Węgierską. W związku z powyższym Zarząd zaproponował poszczególnym gminom naszego powiatu podpisanie porozumień o współpracy z gminami z Niemiec i Węgier w dniach 1-4 maja 2004 roku w pierwszych dniach funkcjonowania w UE. W kolejnym punkcie sprawy obrony cywilnej , poboru wojskowego przedstawił zebranym Kier. Wydziału T.Witkowski. Tematem kończącym spotkanie była aktualna sytuacja służby zdrowia i brak podpisanych kontraktów przez lekarzy rodzinnych i tut. szpital.