29 Sierpień 2023
W trakcie otwarcia
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski
Sarosta Kępiński Robert Kieruzal i Członek zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska
Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska
W trakcie wydarzenia
Tort od mieszkańców
W trakcie wydarzenia
Starosta Kępiński Robert kieruzal w trakcie przemówienia
Starosta Kępiński Robert Kieruzal w trakcie przemówienia
Podziękowanie od mieszkańców
Otwarcie przebudowanej drogi w Osinach

W sobotę, 26 sierpnia w Osinach otwarto przebudowaną drogę powiatową prowadzącą przez tę miejscowość.

Wydarzeniu towarzyszył piknik przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Osiny.

Warto przypomnieć, że inwestycja w Osinach zrealizowana została przy udziale środków pozyskanych przez Powiat Kępiński w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączny koszt to 15 645 242,75 złotych, w tym dofinansowanie stanowi kwotę 9 349 220,92 złotych. Przebudowa drogi w Osinach to jedna z największych i najbardziej złożonych inwestycji drogowych w ostatnich latach zrealizowana przez Powiat Kępiński.

Obejmowała ona przebudowę drogi powiatowej nr 5600P od jej początku, który stanowi ulica Osińska w Kępnie przez jej dalszy ciąg prowadzący przez miejscowość Osiny. Łącznie do przebudowy włączono ponad trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej. Przedmiotowa inwestycja zakładała także rozbudowanie konstrukcji nawierzchni drogi, budowę ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 2,5 metra oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Symbolicznego otwarcia inwestycji dokonali najmłodsi mieszkańcy sołectwa Osiny, którzy poprzez swoją obecność zwrócili uwagę wszystkich zebranych na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach.

W wydarzeniu obok licznie zebranych mieszkańców sołectwa udział wzięli m.in. reprezentujący minister Marlenę Maląg – Łukasz Mikołajczyk, starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Krystyna Możdżanowska i Marek Potarzycki, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Krzysztof Godek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski oraz przedstawiciele służb i instytucji.