13 Listopad 2023
Młodzież z ZSP Nr 1 w Kępnie
Występ młodzieży z ZSP Nr 1 w Kępnie
W trakcie wydarzenia
Muzykowanie z nutą patriotyzmu...

W piątek, 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyło się "Patriotyczne Muzykowanie".

Koncert, zorganizowany w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie to radość ze wspólnego muzykowania, któremu towarzyszyła nuta patriotycznej refleksji.

Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęło osiem chórów i zespołów śpiewaczych działających na obszarze powiatu kępińskiego wśród nich: Chór Męski Cantamus, Chór Echo, Zespół Harmonia, Zespół Perzowianie, Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego CON BRIO działający przy Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Kępnie, Zespół Dźwięki Nadziei, Zespół Słupianie oraz Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku UNISONO.

Dopełnieniem piątkowego koncertu był niezwykle symboliczny i wymowny występ uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie, którzy przenieśli licznie zebraną widownię w klimat i emocje towarzyszące Polakom 105 lat temu.