16 Luty 2009

13 lutego 2009r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Do tegorocznego przeglądu piosenki, zgłosili się soliści i zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Ogółem na scenie zaprezentowało się jedenastu wykonawców. Większość piosenek wykonana została w języku angielskim.  Pod uwagę brany był przede wszystkim dobór repertuaru, ale również poprawność językowa i ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce zdobyli -  Marta Olejnik, Michael Bohm  z LO nr 1, Drugą lokatę wywalczył Dawid Marek z ZSP nr 1,  trzecie miejsce zajęli — Justyna Rybczyńska, Katarzyna Jurczyk z ZSP w Słupi pod Kępnem oraz „Chór Ci w ucho” reprezentujący LO Nr I w Kępnie. Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, zaś laureaci nagrody rzeczowe, które ufundował Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel.