27 Listopad 2013

12 i 13 listopada 2013 roku na terenie Starostwa Powiatowego w Kępnie został uruchomiony przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zdalny punkt wydawania danych dostępowych do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

ZIP jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym pacjentom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Konto w ZIP to łatwy, szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do ważnych informacji o swoim leczeniu. Rejestrując się w ZIP zyskuje się również wiedzę udzielonych o świadczeniach oraz o przepisanych lekach, a także informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie leczenia. Dostęp do danych dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Uruchomiony punkt wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców powiatu, w Starostwie ustawiały kolejki osób chcących sprawdzić swoje konto. Właśnie ze względu na to, że nie wszystkim udało się dostać do serwisu, powiat rozmawia z NFZ-tem o kolejnej wizycie w Starostwie Powiatowym w Kępnie. O ewentualnym terminie wcześniej poinformujemy mieszkańców.