Strona główna Wydarzenia
05 Marzec 2020
kategoria:
Aktualności

W dniach 3 i 4 marca 2020 roku w sali gimnastycznej ZSP Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.                                                      Do rywalizacji w kategorii dziewcząt i chłopców wystartowały wszystkie szkoły ponadpodstawowe z naszego powiatu.

Zawody przeprowadzono rozgrywając turniej systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Wszystkie spotkania charakteryzowały się dużym zaangażowaniem sportowym zawodniczek i zawodników. W kategorii dziewcząt tytuł mistrzowski przypadł reprezentacji              ZSP Nr 1 w Kępnie. Miejsce drugie wywalczyła reprezentacja LO Nr I w Kępnie. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZSP nr 2 w Kępnie. Wśród chłopców po bardzo wyrównanej grze wszystkich trzech drużyn zwycięstwo przypadło reprezentacji ZSP Nr 1 w Kępnie. Miejsce drugie zajęła reprezentacja ZSP Nr 2 w Kępnie. Trzecie miejsce przypadło LO Nr I w Kępnie.

Najlepszą siatkarką została Agnieszka Wodnik. Mateusz Kubiak okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju (oboje zawodnicy to reprezentanci ZSP Nr 1 w Kępnie).

Pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki do siatkówki dla każdej z uczestniczących drużyn wręczyli Starosta Kępiński Robert Kieruzal,                                  Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka i Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina.