28 Październik 2008
W dniach 24 – 26 października w Bolesławcu, mieście słynącym z produkcji pięknej ceramiki kamionkowej, odbyły się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Brydżu Sportowym.  Samorządowcy z różnych części Polski – wójtowie, burmistrzowie, urzędnicy, radni wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, a nawet poseł na sejm RP  – porzucili swoje biurka i zasiedli do stolików przekrytych zielonym suknem. Przez trzy dni 83. brydżystów walczyło w pięciu turniejach o puchary: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Starosty Bolesławieckiego, Prezydenta Miasta Bolesławiec, Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich.  Regulamin zawodów ściśle określał ograniczenia systemowe oraz  zasady klasyfikacji łącznej, nagradzania, przyznawania medali i „bezwzględny zakaz rozmów o polityce w czasie całej imprezy”.
Samorządowców z terenu Powiatu Kępińskiego reprezentował Pan Artur Wójcik z Urzędu Gminy w Bralinie. W ramach pięciu turniejów wraz z partnerem Zbigniewem Sabałą z dużą przewagą wygrali największy turniej par „na zapis maksymalny”.  W trakcie mistrzostw, co jest rzadkością, odbył się Turniej Indywidualny. W tym turnieju Artur Wójcik, zajmując II miejsce, ponownie został najwyżej sklasyfikowanym samorządowcem.  Po zsumowaniu wyników z wszystkich pięciu turniejów ustalono klasyfikację końcową Mistrzostw.  Artur Wójcik do Kępna powrócił z trzema medalami, trzema pucharami, bagażnikiem pełnym ceramiki bolesławieckiej i z tytułem I-go Vice Mistrza Polski Samorządowców w Brydżu Sportowym.