• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
23 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności
 

Dnia 20 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie gościli uczestnicy międzynarodowego spotkania projektowego w ramach programu Erasmus+. Liceum realizuje ten projekt nieprzerwanie od 1996 roku (wcześniej nosił on nazwę Comenius).

W tym roku szkolnym Liceum przy współudziale partnerskiej szkoły z Wrocławia (Zespołu Szkół Nr 5) zorganizowało spotkanie wszystkich partnerów projektu w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej. Szkoły partnerskie reprezentowali: Gitta Kleen i Ute Steinmeyer (przedstawicielki szkoły koordynującej w Aurich, Niemcy), Hana Stufkova, Lenka Pavelkova (Przybram, Czechy), Sigrid Hjortdahl, Aud Kjaeret (Vollen, Norwegia), Paola Cuneo, Maria Rosa Simonassi, Dasa Timkova (Carcare, Włochy), Małgorzata Wiater-Mohr, Beata Wers (Wrocław), Paulina Pacyna-Dawid, Marek Froń (Kępno).

W uroczystym powitaniu uczestników konferencji przez dyrektor liceum – Danutę Stefańską wzięli również udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kępnie: Wicestarosta Powiatu – Grażyna Jany i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – Andrzej Jóźwik oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Eligiusz Kaczmarek. Zebrani mogli podziwiać młodzież Liceum, która pod kierunkiem Kariny Zalesińskiej i Edyty Rybczyńskiej, pokazała, że swój czas wolny poświęca nie tylko nauce, ale także realizacji pasji muzycznych i tanecznych.

Tematem trzyletniego projektu Erasmus+ jest globalne myślenie związane z europejskimi regionami, które twórczo zmagają się z wyzwaniami naszych czasów, natomiast podtemat tegorocznego spotkania w Krzyżowej brzmiał: „Miasta przyszłości: zabytki, adaptacje i rewitalizacje”. Uczniowie przebywający na konferencji w Polsce (17-24 III 2017) mają za zadanie zbudować makietę miasta, które składa się z sześciu elementów, odzwierciedlających topografię i zabudowania regionów, z których pochodzą. Ponadto młodzież ma się zastanowić, przed jakimi wyzwaniami stają lokalne społeczności w związku ze zmianami topograficzno-urbanistycznymi najbliższej okolicy.

Goście biorą również udział w wycieczkach, które mają za zadanie pokazać piękno kulturowe kraju poprzez jego architekturę – zabytki, adaptacje i rewitalizacje. I tak uczestnicy konferencji będą m.in. w Kościele Pokoju w Świdnicy, Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, Hydropolis we Wrocławiu, Zamku Książ oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.  

Uczestnicy biorący udział w międzynarodowych spotkaniach projektowych programu Erasmus+ mają okazję do sprawdzenia w praktyce umiejętności związanych nie tylko z posługiwaniem się językiem angielskim, ale także ze współdziałaniem w grupie. Projekt Erasmus+ niewątpliwie „zmienia życie i otwiera umysły”!

 Paulina Pacyna-Dawid

Nie znaleziono galerii.

do góry