18 Wrzesień 2023
W trakcie marszu
W trakcie wydarzenia
,,Marsz Powstańczy”

W sobotę, 16 września 100 harcerzy szło w ,,Marszu Powstańczym”, śladami powstańców z oddziału Antoniego Korotyńskiego.

Wydarzenie miało na  celu upamiętnienie Wielkopolan, którzy walczyli z Moskalami w Bitwie pod Lututowem, inaczej zwanej Bitwą pod Koziołkiem.

Prawie 14 km trasa prowadziła przez miejscowości: Kaźmirów, Ostrówek, Przybyłów, a następnie Traktem Grabowskim, którym przybyli powstańcy, harcerze doszli do „samotnej sosny” – mogiły powstańczej.

Na starcie uczestników przywitał Starosta Kępiński Robert Kieruzal, a w części wieńczącej wydarzenie Powiat reprezentowali Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski.

Organizatorem marszu było Stowarzyszenie Historyczne im. księdza mjr Szczepana Walkowskiego.