10 Sierpień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas wideokonferencji
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas wideokonferencji

W poniedziałek 10 sierpnia odbyła się wideokonferencja poświęcona w całości obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatów kępińskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego, a także ostrowskiego.

W poniedziałkowej wideokonferencji udział wzięli: Starosta Kępiński Robert Kieruzal wraz z Wicestarostą Kępińskim Alicją Śniegocką, Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Sekretarz Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Baraniak.

Przedstawiciele lokalnych władz wymienili się doświadczeniami i uwagami. Jednogłośnie podkreślając, że najważniejszym czynnikiem w wyżej wymienionych powiatach powinna być jak największa świadomość wśród mieszkańców, dotycząca przestrzegania rygorów sanitarnych, co może spowodować nierozprzestrzenianie się koronawirusa.