11 Maj 2009

W dniu 8 maja 2009r w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się Konferencja Prasowa Członków Zarządu Powiatu Kępińskiego z lokalnymi mediami. W trakcie spotkania zapoznano dziennikarzy z wdrożeniem systemu zarządzania jakością oraz przygotowaniem organizacji Starostwa do certyfikacji zgodnej z wymaganiami międzynarodowej normy ISO: 9001:2008. oraz reorganizacją struktur Starostwa Powiatowego w Kępnie w związku z nową ustawą o Pracownikach Samorządowych. System ISO pozwoli na wdrożenie najlepszych dostępnych technik, które usprawnią komunikację pomiędzy petentami a urzędnikami. W urzędzie powstanie także biuro podawcze, do którego wpływać będą wszystkie dokumenty.  Podjęte działania mają wpłynąć na sprawniejszą i szybszą obsługę mieszkańców naszego powiatu.
Starosta przedstawił także wykaz zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji  w oparciu o środki zewnętrzne, na które złożono wnioski oraz te już zrealizowane.