02 Marzec 2020

W poniedziałek 2 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kępińskim Kinie Sokolnia z inicjatywy Powiatu Kępińskiego odbył się koncert w wykonaniu Bartasa Szymoniaka, który w niecodziennych aranżacjach nawiązuje do twórczości  poetów pokolenia Kolumbów min. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego czy Antoniego Słonimskiego.

To artysta nietuzinkowy – człowiek orkiestra, kreujący nowe zjawisko na Polskiej scenie muzycznej które nazwał BEATROCKIEM. Absolwent prestiżowego Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat „Idola“, frontman legendarnej grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

W czasie swoich koncertów wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trabki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista i wokalista - Michał Parzymięso. Duet w ciągu zaledwie 3 lat dał ponad            300 koncertów gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.

1 marca 2017 roku premierę miał album artysty zatytułowany "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Obok „Powstania“ Lao Che i „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym – „Alarm“  zaliczany jest do obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Album został również nominowany                     do nagrody „Strażnika historii“.

21 marca tego roku ukaże się nowa płyta Bartasa, gdzie oprócz autorskich kompozycji usłyszymy interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana.