20 Maj 2020

Komunikat Starosty Kępińskiego

W trakcie wideokonferencji w dniu 18 maja 2020 roku z udziałem: Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Kępińskiego, Dyrektora SPZOZ                w Kępnie, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kępnie oraz przedstawiciela Wojska Obrony Terytorialnej rozmawiano o potrzebie wsparcia przez Wojewodę Wielkopolskiego akcji pobierania wymazów na terenie powiatu kępińskiego. We wtorek 19 maja Starosta Kępiński wystąpił       z wnioskiem o wsparcie w postaci zadysponowania trzech zespołów wymazowych. Tego samego dnia przeprowadzony został rekonesans miejsca, gdzie przeprowadzony ma być pobór próbek.

Na czwartek 21 maja br. zadysponowano trzy zespoły wymazowe 12. Wielkopolskiej Brygady Wojska Obrony Terytorialnej, które pobierać będą w naszym regionie próbki do badań. Ich pracę wspomagać będzie zespół wymazowy działający przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Do punktów pobierania wymazów kierowane będą osoby wskazanie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kępnie.

/-/ Robert Kieruzal

Starosta Kępiński