20 Grudzień 2011
19 grudnia 2011 r. na zaproszenie Starosty – Włodzimierza Mazurkiewicza odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ważnym punktem posiedzenia było podpisanie porozumienia między Powiatem a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie o utworzeniu „Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego. W trakcie spotkania Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz podziękował firmom „KUMA” i „AGROBUD”, za pomoc strażakom w akcji ratowniczej w dniu 5 września 2011 r.

Tematyka omawiana na spotkaniu przedstawiała się następująco:
1.Podpisanie porozumienia pomiędzy Powiatem Kępińskim a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie w sprawie utworzenia „Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego.”
2.Informacja Starosty o planowanych w roku 2012 wydatkach związanych z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu.
3.Informacja Starosty o przyłączeniu się do VIII edycji kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj.”
4.Przygotowanie Powiatu do nadchodzącej zimy.
5.Wyrażenie opinii dla nowego Planu Zarządzania Kryzysowego.

Na wstępie Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz podziękował specjalnym listem i pamiątkami powiatowymi firmom „KUMA” i „AGROBUD”, za pomoc strażakom w akcji ratowniczej w dniu 5 września 2011 r.

Doposażenie „Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego” w sprzęt i materiały, które okażą się niezbędne do prowadzenia skutecznych akcji ratowniczych realizowane będzie ze środków Starostwa Powiatowego w Kępnie. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie przekazała nieodpłatnie powierzchnię magazynową oraz zobowiązała się do utrzymania zawartości Magazynu w dobrym stanie technicznym. Strony Porozumienia uzgodniły szczegółowe zasady wydawania materiałów i sprzętu (w tym ich rozliczanie po zakończonej akcji) oraz częstotliwość przeprowadzanych inwentaryzacji.

Ponadto Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wyraził pozytywną opinię w sprawie nowego opracowania pt. „Powiatowy Plan Zarządzania Kryzysowego”. Dokument był wcześniej wielokrotnie konsultowany z wszystkimi inspekcjami i strażami podległymi Staroście. Plan identyfikuje zagrożenia na terenie naszego Powiatu, opisuje procedury podejmowania decyzji i przedsięwzięcia minimalizujące ewentualne straty.