09 Październik 2023
W trakcie uroczystości
Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka
W trakcie uroczystości
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie Elwira Leśniewicz-Drzazga
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas przemówienia
Jubileusz 50-lecia działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie

W piątek, 6 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbył się Jubileusz 50-lecia działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie.

Wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor poradni Elwira Leśniewicz-Drzazga, która opowiedziała o historii poradni, aktualnych danych oraz planach na przyszłość.

W minionym roku szkolnym Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kępnie przyjęła 1126 osób, wydała 687 opinii, 191 orzeczeń i opinii o potrzebie wspomagania rozwoju dziecka

294 dzieci/uczniów zostało objętych różnymi formami pomocy bezpośredniej.

Przeprowadzono 654 badania psychologiczne, 604 badania pedagogiczne i 242 diagnozy logopedyczne.

Podczas uroczystości gratulacje i życzenia dyrektor złożyli: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Radna Rady Powiatu Kępińskiego Regina Marczak, Członkowie Zarządu Krystyna Możdżanowska i Marek Potarzycki, Sekretarz Powiatu Kępińskiego Magdalena Osada, Skarbik Powiatu Kępińskiego Marcin Trojak, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik oraz przybyli goście.