27 Marzec 2024
Zdrowie psychiczne grafika
Zdrowie psychiczne- grafika
Informacja

Informujemy, że  Starosta Kępiński wspólnie z włodarzami Gmin Powiatu Kępińskiego wystąpili  do Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny z prośbą o pochylenie się nad problemem finansowania ze środków krajowych z Narodowego  Funduszu Zdrowia, jak i z środków europejskich Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.

W dniu dzisiejszym zostało wysłane do Ministerstwa Zdrowia pismo szczegółowo opisujące stan obecny oraz przedstawiające argumentację  dotyczącą wykorzystania potencjału funkcjonujących do tej pory Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.  Uznajemy, że Centra te finansowane ze środków europejskich w żaden sposób nie  zaburzają prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia reformy lecznictwa psychiatrycznego.

Skierowano do Pani Minister prośbę w imieniu dzieci, rodziców, opiekunów – mieszkańców Powiatu Kępińskiego, by rozważyła możliwość i wyraziła zgodę na dalsze finansowanie usług świadczonych w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski.  Jednocześnie zasadne było by rozważenie możliwości rozszerzenia    ogłaszania konkursów z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącego  II poziomu referencyjności – Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży nie tylko na subregiony a na poszczególne powiaty.

Apel dotyczący dalszego finansowania leczenia dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego w Powiecie Kępińskim podpisali:

W imieniu Powiatu Kępińskiego – Robert Kieruzal Starosta Kępiński

W imieniu Gminy Kępno – Piotr Psikus Burmistrz Miasta i Gminy Kępno