15 Maj 2020
Budynek PPIS w Kępnie

INFORMACJA PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W KĘPNIE

z dnia 15 maja 2020 roku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi stwierdzenia wyników dodatnich w kierunku koronawirusa u 9 osób w jednej z fabryk mebli             na terenie powiatu kępińskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kępnie informuje o  podjęciu odpowiednich działań:

• w dniu 15.05.2015 pobrano wymazy od 98 pracowników fabryki;
  • zobowiązano pracodawcę do przeprowadzenia dezynfekcji całego zakładu;
  • w przyszłym tygodniu planowane jest pobranie wymazów u następnej grupy pracowników.

Poza tym PPIS w Kępnie przypomina mieszkańcom powiatu kępińskiego o bezwzględnym obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego:

• zachowanie 2 metrowej odległości od innych osób w przestrzeni publicznej;
  • zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych;
  • korzystania z pracy zdalnej w przypadku takiej możliwości,
  • pozostawania w domu jeśli to możliwe;
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach, gdzie są skupiska ludzi.

DBAJMY O SIEBIE – DBAJMY O OSOBY Z NASZEGO OTOCZENIA

Informacja Starosty Kępińskiego

W dniu 13 maja 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego głównym celem było omówienie aktualnej sytuacji związanej z wystąpieniem przypadków zarażenia Covid -19 w jednej z firm znajdującej się  na terenie Powiatu Kępińskiego.

Na posiedzeniu szczegółowo omówione zostały działania PSSE Kępno, przedstawiono kierunki dalszego postępowania oraz propozycje działań, które firma powinna podjąć aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Podczas posiedzenia opracowano sposób dalszego postępowania, które ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się wirusa. Ustalono, że najwłaściwszym rozwiązaniem będzie przebadanie wszystkich pracowników,  którzy pracowali na hali.

Mając na uwadze powyższe chciałbym serdecznie podziękować za współpracę Wojewodzie Wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi,  Dyrekcji i zespołowi wymazowemu SPZOZ Kępno,  Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Kępnie, za współpracę dzięki której w  dniu dzisiejszym  pobrano wymazy od 98 pracowników firmy.

Taka współpraca daje możliwości zapobiegania w rozprzestrzenianiu się wirusa co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Kępińskiego.